Do-In

Tisícileté tajemství zdravotních cvičení sahající až k legendárnímu zakladateli taoismu Lao´c.

Dodnes je praktikováno v čínských parcích vedle tchaj-ťi-čchüanu a čchi-kungu. Pomocí Do-In zjistíte které blokády narušují vaši rovnováhu, pocit zdraví a pohody, a je to Do-In pomocí kterého je můžete odstranit.

Do-In vychází z tradiční čínské medicíny ze vztahů mezi mikro a makrokosmem. Je to systém jednoduchých dechových technik a pohybových cvičení které navrací tělo do jeho přirozeného, vyrovnaného stavu. Učíte se ovládat svou životní energii, která je základem dobrého zdraví. Lze tak příznivě ovlivnit chorobné stavy a chronické obtíže nereagující na západní medicínu, protože působí přímo na příčinu problémů.

Meridiány a životní energie

Ve cvičení Do-In se stejně jako v akupresuře, akupunktuře a shiatsu pracuje na meridiánech, což jsou jakési řeky energie navzájem propojující všechny části těla a orgány. Když jsou meridiány dobře průchozí jsme zdraví. Pokud se však tok energie zabrzdí nebo zablokuje, nemohou dostatečně zásobovat příslušné části těla a podle jejich specifikace dochází k disharmoniím a problémům. Např. u meridiánu žlučníku nebo jater to mohou být bolesti hlavy nebo migréna, u meridiánu srdce poruchy spánku, u meridiánu žaludku nebo sleziny trávicí obtíže všeho druhu.

Všechno co člověk přijímá – potrava, vzduch, zvuky, myšlenky, pocity nebo stresy působí na jeho vnitřní energetické pole a na cirkulaci této jenohmotné životní síly v těle. To může být pozitivní a vést k větší vitalitě, anebo negativní a přinášet nevyrovnanost, slabost a chronické obtíže.

Úmyslem do-in je uvádět do pohybu energii v těle, duši a rozumu, uvolňovat energetické blokády a čerpat novou sílu a radost. Toho dosahujeme pomocí: